Meteoroloji’den 39 ile “sarı” uyarı: Fırtınaya dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan "sarı" kodlu uyarıda, aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu 39 ilde rüzgârın fırtına şeklinde esmesinin beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan “sarı” kodlu uyarıda, aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir’in de bulunduğu 39 ilde rüzgârın fırtına şeklinde esmesinin beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege (Kütahya ve Afyonkarahisar dışında), Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu( Malatya dışında) ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Çankırı çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ve İstanbul’un batısı) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgârın; Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz Bölgeleri ile İç Anadolu’nun kuzeyi ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara ve Kuzey Ege’de zaman zaman kısa süreli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kuvvetli rüzgârın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İLKHA

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu