Mansur Yavaş’tan cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, cumhurbaşkanı adaylığı için "Aday gösterilirsem bu benim için görevdir." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, cumhurbaşkanı adaylığı için “Aday gösterilirsem bu benim için görevdir.” dedi.

Altılı masa, yarın “Cumhurbaşkanı adaylığı” gündemiyle toplanıyor. Altı lider, ilk kez isimler üzerinden adaylık değerlendirmesi yapacak.

Toplantı öncesi bir TV kanalının canlı yayınına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, “Millet İttifakı’nın adayları içinde zikredilen üç isimden birisiniz. Aday mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben de basından okudum ama bu konuda hiç kimseyle bir görüşmem olmadı. Bu konu Altılı Masa’nın konusu. Altılı Masa en uygun kararı verecektir. Ben görüşlerimi daha evvel de belirttim. Bunu herkes duydu. Dolayısıyla onun üzerine tekrar bir şey söylemeye gerek yok. Altılı Masa bu konuda ne karar verirse ona uyacağız.”

Yavaş, Altılı Masa’nın kendisini aday gösterip göstermeyeceğine yönelik soruya, “Bu benim için görevdir o zaman ama sayın genel başkanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak iradesine karşı bir hareket yapmam mümkün değil” yanıtını verdi.

İLKHA

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu