LGS maratonunda sona gelindi

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencinin sınava hazırlık maratonu yarın yapılacak sınav ile sona erecek.

LGS’nin İlk oturumu 5 Haziran Pazar günü saat 09.30’da, ikinci oturumu ise yine aynı gün saat 11.30’da uygulanacak.

Resmi ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve geçici eğitim merkezlerinin 8’inci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler bu sınav ile fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları, mesleki ve teknik anadolu liselerinin anadolu teknik programlarına yerleşecekler.

LGS merkezi sınavında geçmiş yıllarda olduğu gibi oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Öğrencilere hepsi çoktan seçmeli toplam 90 soru sorulacak.

Birinci oturumda Türkçe, İnkılap Tarihi, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin 80 dakika süreleri olacak.

Sınav sonuçları, 30 Haziran’da “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilmesi bekleniyor. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri geçmiş yıllarda olduğu gibi posta yoluyla gönderilmeyecek.

İLKHA

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu