Kocaeli Büyükşehir'den taş kırma eleme tesisi ihalesi

Büyükşehir, asfalt şantiyesinde kullanılmak üzere taş kırma ve eleme tesisi yapım ihalesini gerçekleştirdi. İhaleye 2 firma teklif verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent geneli ve köy yollarının daha konforlu ve güvenli olması için bakım, onarım ve yapım çalışmalarında kullanılan asfaltı, kendisine ait Solaklar Asfalt Şantiyesinde üretiyor. Büyükşehir, şantiyede üretilecek asfalta hammadde temin etmek için de çalışıyor. Bu amaçla ruhsatlı ocak sahasında taş kırma ve eleme tesisi yapılması için çalışmalara başlandı. Kocaeli Büyükşehir, bu tesise hammadde üretecek taş kırma eleme tesisi ihalesi düzenledi. Büyükşehir ana hizmet binası ihale salonunda elektronik ortamda gerçekleşen ihalede en düşük teklif 44 milyon 422 bin 505 TL oldu.

ASFALT YAPIMINDA KULLANILACAK HAMMADDE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Taş Kırma ve Eleme tesisi yol yapım-bakım ve onarım projelerinde asfaltta kullanmak üzere çeşitli boyutlarda malzeme üretecek. Tesisin inşaat çalışması kapsamında ihaleyi kazanan yüklenici firma 51 bin 750 metrekarede yarma kazı çalışması yapacak. Beraberinde 2 bin 910 metreküp basınca dayanan sınıfı C30/37 olan hazır beton dökülmesi, 250 ton nervürlü donatı çeliği temini ve işçiliği, 135 ton çelik çubuk ve çelik saçlarla inşaat yapılması, prefabrike bina imali ve yerine montajı gibi işlemler yapılacak.

FİRMALARIN TEKLİFLERİ

ARTTEWCH Yapı Telekominikasyon Mimarlık         44 milyon 422 bin 505 TL

ATLASBK İnşaat                                                         48 milyon 464 bin 132 TL

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu