Kabine bugün toplanıyor: Gündemde İsveç’te Kur’an’a saldırı var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı'nda, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e saldırıya izin verilmesi ve İsveç hükümetinin tutumu değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı’nda, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e saldırıya izin verilmesi ve İsveç hükümetinin tutumu değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yeni haftanın ilk gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek.

Beştepe’de düzenlenecek toplantının ana gündeminde, İsveç’te peş peşe yaşanan skandal saldırılar, borç yapılandırma ve Anayasa değişikliği gibi konuların ele alınması bekleniyor.

Toplantında, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e saldırıya izin verilmesi ve İsveç hükümetinin tutumu değerlendirilecek.

Son günlerde Türkiye aleyhine düzenlenen skandal eylemlere izin verilmesi iki ülke ilişkilerinde tansiyonu artırdı. İsveç’in NATO’ya üyelik süreci de Kabine Toplantısı’nda görüşülecek.

Borç yapılandırma konusu da Kabine’nin önemli gündem maddesi olacak. Yapılandırma hangi borçları kapsayacak? Düzenlemeden kim, nasıl faydalanacak? Borç ödemelerinde ne tür kolaylıklar sağlanacak?

Bir diğer konu da Başörtüsüne anayasal güvence getiren teklif olacak. Anayasa değişiklik teklifi için Meclis çalışma takvimi değerlendirilecek. Anayasa Komisyonu’ndaki görüşmeler sonrasında izlenecek yol haritası konuşulacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda ayrıca Ege ve Akdeniz’de yaşanan gelişmeler görüşülecek. Yunanistan’ın gerilimi tırmandıran tavrına karşı Türkiye’nin atacağı adımlar gündeme gelecek.

Rusya-Ukrayna savaşı da toplantıda ele alınacak.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak.

İLKHA

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu