İngiltere’de Omikron varyantı alarmı: PCR ve maske zorunlu!

​İngiltere’de görülen Coronavirus’ün yeni varyantı Omicron nedeniyle ülkeye girişlerde PCR testi mecburiyeti ile kapalı alanlarda maske zorunluğunu getirdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede görülen iki Omicron varyantlı vaka nedeniyle basın toplantısı düzenledi ve aldıkları önlemleri anlattı.

Johnson, “İngiltere’ye giren herkesin varıştan sonraki ikinci günün sonunda bir PCR testi yapmasını ve negatif test sonucu alana kadar kendi kendini tecrit etmesini isteyeceğiz.” dedi. 

Bu varyantla enfekte olan kişiyle temas kuran herkesin de 10 gün karantinaya alınacağını ifade eden Johnson, burada kişinin aşılı olup olunmadığına bakılmayacağını vurguladı.

Johnson ayrıca ülkede maske takma gereksinimlerinin sıkılaştırılabileceğini belirtti. Johnson, “Bize yardımcı olabilecek şeylerden biri, her türlü toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğudur.” dedi.

Şimdiye kadar, İngiltere tarafından tanınan aşılarla aşılanan kişilerin ülkeye girişlerinde kendilerini tecrit etmeleri gerekmiyordu. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu