HÜDA PAR’ın sunduğu kanun tekli bugün Meclis’te görüşülecek

Siyonist işgal rejiminin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırıma iştirak eden ve Türkiye vatandaşlığı bulunanlara yönelik HÜDA PAR'ın sunduğu kanun teklifi bugün Meclis Genel Kurulunda görüşülecek.

Siyonist işgal rejiminin Gazze’de gerçekleştirdiği soykırıma iştirak eden ve Türkiye vatandaşlığı bulunanlara yönelik HÜDA PAR’ın sunduğu kanun teklifi bugün Meclis Genel Kurulunda görüşülecek.

Kamuoyunun merak ettiği kanun teklifi bugün görüşülecek. HÜDA PAR’ın; Türkiye vatandaşı olup da Gazze’deki soykırıma ortak olan siyonistlerle ilgili Meclis Başkanlığına sunulan kanun teklifi bugün Meclis Genel Kurulunda görüşülecek.

Teklife göre; evrensellik ilkesinin, ilgili kanunda düzenleniş şekline göre bahsi edilen maddede sayılan suçların ülke dışında işlenmesi halinde, failin ve mağdurun vatandaşlığına bakılmadan, failin Türkiye’de bulunması da gerekmeden hakkında Türk kanunları uygulanabilecektir. Bu nedenle, belirtilen suçlar, yurt dışında bir yabancı tarafından yabancılara karşı işlenmiş olsa ve kendisi de yurt dışında bulunsa dahi, Türkiye’de cezai kovuşturmaya konu olabilecektir. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu