Fransız hükümetinin cami düşmanlığı devam ediyor

Allonnes kentindeki bir caminin, vaazlarda “şeriatın” tesis edilmesinin teşvik edildiği iddiasıyla kapatılacağı açıklandı.

Müslümanlara ve camilere yönelik saldırılarla gündeme gelen Fransa’da camiler, “radikalleştiği” bahanesiyle kapatılıyor.

Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı ülkede, devlet eliyle İslam düşmanlığı yapılıyor, Müslümanların ibadet yerleri kapatılıp İslami simgeler yasaklanıyor.

Son olarak Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, 89 camide yapılan denetlemelerin sonucunda 3’te 1’inin kapatıldığını açıkladı.

Şimdi ise Allonnes kentindeki bir caminin, vaazlarda “şeriatın” tesis edilmesinin teşvik edildiği iddiasıyla kapatılacağı belirtildi.

Sarthe Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 300 kişilik cemaate sahip camide “radikal İslamcı harekete” bağlı veya yakın kişilerin bulunduğu, vaazlarda “şeriatın” tesis edilmesinin teşvik edildiği iddia edildi.

Son yıllarda sık sık Müslümanlara ve camilere yönelik saldırılarla da gündeme gelen Fransa’nın, Müslümanların cami ekseninde toplanıp İslam’ı yaymasına engel olmak için camileri kapatma yoluna gittiği düşünülüyor. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu