EA Sports ve CONMEBOL, EA SPORTS FC için uzun süreli bir anlaşma imzaladı

EA Sports ve CONMEBOL anlaşmasının yenilenmesiyle birlikte kadınlar Libertadores kupasının da dahil olduğu CONMEBOL ligi FC’de yer alacak.

Güney Amerika’daki dünyanın en eski kıtasal futbol federasyonu ve futbol yönetim organı olan CONMEBOL ve EA Sports, uzun yıllar sürecek olan, tarihi olarak nitelendirilebilecek bir ortaklık anlaşması duyurdu. Bu ortaklıkla birlikte CONMEBOL, EA Sports’un resmi spor oyunu ortağı haline geldi. Yapılan anlaşma, Güney Amerika’daki futbol fanatiklerinin CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL Sudamericana, CONMEBOL Recopa ve CONMEBOL eLibertadores gibi liglerle eşsiz bir tecrübe yaşamalarını sağlayacak.

EA SPORTS FC Marka Başkan Yardımcısı David Jackson, “Oyunun temelinde yer alan özgünlük, EA SPORTS FC oyuncu deneyiminin merkezinde yer alıyor ve CONMEBOL ile yenilenen ortaklıkla birlikte, Güney Amerika futbolunu büyük bir coşkuyla kutluyoruz” dedi ve ekledi: “Federasyon ortaklarımız, dünya çapındaki taraftarlar için yenilikçi ve gelişen bir futbol platformu oluşturmanın en önemli aktörleri ve CONMEBOL’un futbolun geleceğine ilişkin vizyonumuzu EA SPORTS FC ile geliştireceğine inanıyoruz.”

CONMEBOL Ticaret ve Pazarlama Direktörü Juan Emilio Roa ise, “EA SPORTS ile ortaklığımızın yenilendiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Onların desteği, futbol karşılaşmalarına erişimi küresel ölçekte genişletmede etkili olacak” sözlerine yer verdi.

EA SPORTS, aynı zamanda CONMEBOL kadınlar Libertadores kupasının resmi sponsoru olarak Güney Amerika’da futbolda cinsiyet eşitliğini teşvik etme yolunda önemli bir adım atmayı planlıyor ve kadın futbolunu destekleme konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu