Cumhurbaşkanı Erdoğan: HÜDA PAR’a yapılan yakıştırmaları kabul etmemiz mümkün değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gencin HÜDA PAR'a ilişkin sorusuna, "HÜDA PAR'a yapılan yakıştırmaları kabul etmemiz mümkün değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gencin HÜDA PAR’a ilişkin sorusuna, “HÜDA PAR’a yapılan yakıştırmaları kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi, sorularını yanıtladı.

Bir gencin, “HÜDA PAR, geçmişinde bir terör örgütüyle anılıyor. HDP ve PKK bağını dile getirdiğiniz için Millet İttifakı’nı eleştiriyorsunuz. AK Parti ve HÜDA PAR işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“HÜDA PAR’ın bir defa bu geçmişteki terör örgütüyle ilgisi, alakası yok. Kaldı ki böyle bir durum söz konusu olsa bizim de beraber yürümemiz söz konusu olmazdı.” yanıtını verdi.

“HÜDA PAR hem yerli hem milli”

Özellikle Kürt vatandaşlarının siyasallaşması noktasında, bu yolda HÜDA PAR’la beraber yürümek istediklerini dile getiren Erdoğan, “Onların hem yerli hem milli bunun yanında da vatanseverlik noktasında HDP ile mukayese edilmeyecek bir konumu var.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HÜDA PAR’ın iddiaları reddettiğini ve terör örgütüyle ilişkisinin bulunmadığını vurguladığını aktararak şunları söyledi:

“‘Bizim bununla alakamız yok.’ dediklerine göre, zorla HDP şu anda HÜDA PAR’ı böyle vasıflandırıyor diye mi biz bunları kabulleneceğiz? HÜDA PAR’ın böyle bir durumu söz konusu değil ve kesinlikle bir siyasallaşmanın gayreti içerisinde olan bir siyasi partidir. Şu anda da zaten bu seçimlere biliyorsunuz tamamıyla onlar kendi logolarıyla girmek suretiyle bir adım atmışlardır. O da parlamentoya girme imkanını yakalamak ve parlamentoda da artık düşüncelerini, sesini daha ideal bir şekilde çıkarmaktır. HÜDA PAR’ın durumu bu. Bu söylemleri onlara yapılan yakıştırmaları şahsen bizim kabul etmemiz mümkün değil.” (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu