Bozdağ: Ahlak yoksunu bazı bürokratlar hükümetin aldığı kararları Kılıçdaroğlu’na götürüyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ "Bürokrasi içerisindeki taraftarları oradan projeyi kapıp kaçırıyorlar, bu da kapıp kaçırılan projeleri öz malı gibiymiş gibi satıyor." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ “Bürokrasi içerisindeki taraftarları oradan projeyi kapıp kaçırıyorlar, bu da kapıp kaçırılan projeleri öz malı gibiymiş gibi satıyor.” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

Bozdağ, muhalefeti eleştirerek, şu sözleri söyledi:

“Şimdi oturmuşlar, konuşuyorlar, Sayın Kılıçdaroğlu da başkaları da konuşuyor, ‘Bak’ diyor ‘Biz söylüyoruz, iktidar yapıyor.’ İşte biz öğrencilerimizin kredi borçlarını silme kararı aldık, açıklamayı yapmadan bir baktık Kılıçdaroğlu video çekmiş, ‘Ben sileceğim, ödemeyin’ diyor. Hükümet karar almış ama açıklamamış. Biz dar gelirli olan vatandaşlarımızın 2 bin TL ve altında olan borçlarının tasfiyesine dair karar almışız. Kararı biz açıklamadan bir bakıyoruz, Kılıçdaroğlu yine video çekiyor, açıklıyor. Nereden oluyor, bu adamın istihbarat örgütü mü var, nereden haber alıyor? diye merak ederken açıkladı, ‘Köstebeklerim var. Hükümetin içinde kimi bürokratlar bize bilgi aktarıyorlar’ şeklinde ifade ediyor. Hükümetin alın teri ürettiği projeleri, ürettiği eserleri, aldığı kararları kimi bürokrasi içerisindeki ahlak yoksunu kişiler alıp bunu hırsızlık malı olarak çalıyorlar, Sayın Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar. O da hırsızlık ürününü satın alıyor, oradan siyasi kazanç hesabıyla bunu Türkiye’ye servis ediyor. Yahu bu hırsızlık malı. Siyasetten bile olsa hırsızlık malını satmak, siyasi kazanç elde etmek ahlaki mi? Bunun adı, kapkaç siyasetidir. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’ye kapkaç siyaseti anlayışını da böylelikle kazandırmış oldu. Bürokrasi içindeki taraftarları oradan projeyi kapıp kaçıyorlar, buna getiriyorlar, bu da kapıp kaçırılan projeleri öz malıymış gibi Türk milletinin önüne çıkarıp satıyor. ‘Ben söylüyorum onlar yapıyor.’ diyor.”

İLKHA

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu