Bitget, Ağustos 2023 Koruma Fonu Değerleme raporunu yayınladı

Dünyanın önde gelen kripto türevleri ve Copy Trade (işlem kopyalama) platformu Bitget, Ağustos 2023 Koruma Fonu Değerleme raporunu yayınlayarak fonun değerinin Kasım ayından bu yana 300 milyon ABD dolarını aştığını açıkladı.

Dünyanın önde gelen kripto türevleri ve Copy Trade (işlem kopyalama) platformu Bitget, Ağustos 2023 Koruma Fonu Değerleme raporunu yayınlayarak fonun değerinin Kasım ayından bu yana 300 milyon ABD dolarını aştığını açıkladı. Fonun değeri Ağustos ayında ise 357 milyon ABD dolarına ulaştı.

Ağustos 2022’de hizmete giren Bitget Koruma Fonu, kullanıcıların kripto varlıklarını korumayı amaçlayan, platformun kullanıcı koruması ve finansal güvenliğe olan bağlılığını yansıtan öncü bir uygulama olarak öne çıkıyor. Fonun açılışı 200 milyon ABD doları değerle başladı ve mücbir sebepler, bilgisayar korsanlığı saldırıları veya ekstrem piyasa durumları karşısında kullanıcıların varlıklarını korumak için sağlam bir finansal kalkan oluşturuldu.

Koruma Fonu, tamamen kendi kendini finanse ediyor, ayrıca ileri derecede operasyonel esneklik ve otonomluk sunuyor. Bu yaklaşım, herhangi bir dış bürokrasi veya mevzuat düzenlemesi gerektirmeksizin hızlı ve etkin bir varlık teminatı sağlıyor. Bitget, dış etkenlere karşı istikrarını ve likiditesini daha da artırmak için Kasım 2022’de fonun değerini BTC, USDT ve USDC dahil olmak üzere çeşitlendirildi ve yüksek likiditeye sahip bir kripto para portföyünü kapsayacak şekilde 300 milyon ABD dolarının üzerine çıkardı.

“Düzenli raporlamalarımızla fonun performansına ilişkin tam şeffaflık sağlamayı amaçlıyoruz”

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, güven inşa etmek için şeffaflığın gücüne inandığını vurgulayarak Koruma Fonu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dürüstlük Bitget’te güvenin temel dayanağıdır. Müşterilerimizi bilgilendirmek en büyük önceliğimizdir. Kullanıcılarımızla Bitget Koruma Fonu’na ilişkin en yeni gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Düzenli raporlamalarımızla fonun performansına ilişkin tam şeffaflık sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Bitget’in Koruma Fonu’na yönelik günlük takibi, fonun değerinin Ağustos ayı boyunca 300 milyon ABD dolarının üzerinde seyrettiğini ortaya koyuyor. Ağustos ayında Bitcoin fiyatlarında yaşanan dalgalanma, fonun defter değerinin 357 milyon ABD dolarının üzerine çıkmasına neden olurken, ortalama değer 345 milyon ABD doları olarak kaydedildi.

Koruma Fonu’nun değeri üç yıl boyunca sigortalanıyor

Bitget’in en üst seviyede istikrar sağlama konusundaki değişmez kararlılığını vurgulayan Koruma Fonu’nun değeri, para çekme işlemi olmaksızın üç yıllık süre boyunca herhangi bir düşüşe karşı sigortalanıyor. Coin fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle fon değerinde olası düşüş olması durumunda Bitget, duruşunu sürekli olarak güçlendirme ve fon bakiyesinin istikrarlı şekilde 300 milyon ABD dolarının üzerinde kalmasını sağlama taahhüdünde kararlılığını koruyor.

Bitget’in şeffaflığa olan bağlılığı Koruma Fonu Değerleme raporunun da ötesine uzanıyor. Bitget, Aralık 2022’den bu yana sürekli olarak doğrulanabilir Rezerv Kanıtı verileri sağlayarak kullanıcılara varlıklarının güvenliği konusunda daha fazla güvence sunuyor. Ayrıca Bitget, kullanıcılara halka açık cüzdan adresleri de dahil olmak üzere kapsamlı fon bilgilerine sınırsız erişim sağlamaya devam ediyor.

Bitget, sık sık yaptığı bilgilendirici açıklamalarla şeffaflığa öncülük ederek güvenlik ve güvenilirlik konusunda tavizsiz bir kararlılık sergiliyor.

Koruma Fonu’yla ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen burayı ziyaret edin.

Bitget Koruma Fonu Ağustos Ayı Değerleme Sonuçları:

En yüksek değer: 357,7 milyon ABD doları (9 Ağustos) 

En düşük değer: 332,4 milyon ABD doları (19 Ağustos) 

Ortalama değer: 345,3 milyon ABD doları

Türk kullanıcılara özel TL yatırma ve işlem maratonu başladı

Öte yandan Bitget Türkiye, TL yatırma ve işlem maratonunu başlattı. Kampanya kapsamında yüzde 50’ye varan indirim ve 20 bin USDT, Türk kullanıcılar tarafından paylaşılacak. Kampanyayla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Bitget Hakkında

2018 yılında kurulan Bitget, temel özellikleri olarak yenilikçi ürünler ve sosyal işlem hizmetleri ile dünyanın lider ilk beş kripto para platformu arasındadır. 100’den fazla ülke ve bölgede 8 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren platform, güvenli, tek noktadan işlem çözümü sunarak kullanıcıların daha akıllı işlem yapmalarına yardımcı olmayı taahhüt eder. Ayrıca, aralarında efsanevi Arjantinli futbolcu Lionel Messi, lider İtalyan futbol takımı Juventus ve resmi eSpor etkinlikleri organizatörü PGL’nin de bulunduğu güvenilir partnerlerle yaptığı iş birlikleri aracılığıyla bireylere kriptoyu benimsemeleri için ilham veriyor. Coingecko’ya göre, Bitget şu anda en iyi 5 vadeli işlem platformu ve en iyi 10 spot işlem platformu arasında yer alıyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin;
Salt İletişim Grup
Şükran İlhan, sukran.ilhan@saltiletisimgrup.com 0532 260 82 59

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu