Altun’dan orman yangınları hakkında başlatılan yurt dışı kaynaklı yardım kampanyasına tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınlarının ardından başlatılan yardım kampanyaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Devletin tüm imkanları seferber edilerek orman yangınlarıyla mücadelenin sürdürüldüğünü belirten Altun, 35 ilde 129 yangının 122’sinin kontrol altına alındığını söyledi.

Altun, başlatılan yardım kampanyaları hakkında, “İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

Altun, “Türkiye’miz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.” diye ekledi.

“Yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu yalan haberdir”

Altun, “Şu anda sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında, forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu yalan haberdir. Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim.” ifadelerine dikkat çekti. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu