Adana’da motosiklet üretim tesisinde çıkan yangın kontrol altına alındı

Adana’nın merkez Seyhan ilçesi Zeytinli Mahallesi'ndeki motosiklet üretim tesisinde belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, saatler sonra kontrol altına alındı.

Adana’nın merkez Seyhan ilçesi Zeytinli Mahallesi’ndeki motosiklet üretim tesisinde belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, saatler sonra kontrol altına alındı.

Merkez Seyhan ilçesi Zeytinli Mahallesi’ndeki motosiklet üretim tesisinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İşçiler tahliye edildi, bölgeye Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yönlendirildi.

Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA ile iş makinaları da söndürme çalışmalarına destek verdi.

Bu arada, tesiste bulunan bazı motosikletler çalışanlar tarafından güvenli yere taşındı.

Tesisin çevresinde bulunan bazı iş yerleri güvenlik amacıyla boşaltıldı.

İtfaiye ekiplerinin çalışmasının ardından yangın kontrol altına alındı.

Ekiplerin soğutma çalışmaları sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ercan Kandemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, çağrı merkezlerine yangın olduğu ihbarı üzerine ekiplerin çok kısa sürede intikal ettiğini söyledi.

Ekiplerin yangının sirayet etme durumunun bilgilendirmesi üzerine Orman Bölge Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin’in Tarsus ilçesinden gelen ekiplerle tesisin dört bir yanından yangına müdahale ettiklerini belirten Kandemir, şunları kaydetti:

“Şu anda merkezi kısma geçmesini önledik. Çevredeki endüstriyel ürünlerle ilgili fabrikalara sirayeti söz konusu değil. Sadece ortada hurdalık alan meydana geldi. Orada halen söndürme ve soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Yangın kontrolümüz altında. İçeride lityum pillerden kaynaklı yangın devam etmekte. Önlemlerimiz üst düzeyde.” (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu